XIV YOUTH BALKAN TABLE TENNIS  CHAMPIONSHIPS  2006  BUZAU ROMANIA   
  TEAM EVENTS   
  JUNIOR BOYS    JUNIOR GIRLS     
  1 ROMANIA ROU 1 ROMANIA ROU  
  2 TURKEY TUR 2 SERBIA &MONTENEGRO SCG  
  3 BULGARIA BUL 3 BULGARIA BUL  
  4 GREECE GRE 4 GREECE GRE  
  5 SERBIA &MONTENEGRO SCG 5 BOSNIA &HERZEGOVINA BIH  
  6 BOSNIA &HERZEGOVINA BIH 6 TURKEY TUR  
  7 FYRO MACEDONIA MKD 7 FYRO MACEDONIA MKD  
  CADET BOYS     CADET GIRLS      
  1 ROMANIA ROU 1 ROMANIA ROU  
  2 SERBIA & MONTENEGRO SCG 2 SERBIA & MONTENEGRO SCG  
  3 GREECE GRE 3 GREECE GRE  
  4 TURKEY TUR 4 TURKEY TUR  
  5 BULGARIA BUL 5 BULGARIA BUL  
  6 BOSNIA & HERZEGOVINA BIH 6 BOSNIA & HERZEGOVINA BIH  
  7 FYRO MACEDONIA MKD 7 FYRO MACEDONIA MKD  
   
  INDIVIDUAL EVENTS   
  SINGLES   
    JUNIOR BOYS    JUNIOR GIRLS   
  1 PENGFEI JIANG  TUR 1 DODEAN DANIELA   ROU  
  2 VOINEA RADU  ROU 2 SAMARA ELIZABETA    ROU  
  3 GORDIC UROS   SCG 3 MAMALIGA ANDREEA   ROU  
  - MANOUSOF STEFAN-JOHN  GRE - FEHER GABRIELA   SCG  
   
    CADET BOYS    CADET GIRLS   
  1 CREPULJA BOJAN   SCG 1 HARACI CRISTINA   ROU  
  2 SARGU MIHAI    2 SEBE ANAMARIA   ROU  
  3 PUGNA BOGDAN    ROU 3 GALONJA MARIJA   SCG  
  - SZOCS HUNOR   ROU - POSTOACA CAMELIA    ROU  
   
  DOUBLES   
    JUNIOR BOYS    JUNIOR GIRLS   
  1 CAZACU ALEXANDRU / VOINEA RADU ROU 1 SAMARA ELIZABETA  /DODEAN DANIELA ROU  
  2 PENGFEI JIANG  /MENGE GENGAY TUR 2 MAMALIGA ANDREEA/ DOSPINA ANDREEA ROU  
  3 VALCHEV  BORISLAV/GABROVSKI PETKO BUL 3 PAPADAKI ANGELIKI /CHRISTOFORAKI MARIA GRE  
  - SAVIC ZORAN /GORDIC UROS SCG - GHEMES IOANA/HOZA IRINA ROU  
       
    CADET BOYS    CADET GIRLS   
  1 CREPULJA BOJAN  / PETKOV MARKO SCG 1 SZOCS BERNADETTE  /POSTOACA CAMELIA ROU  
  2 SZOCS HUNOR /SARGU MIHAI  ROU 2 HARACI CRISTINA /SEBE ANAMARIA ROU  
  3 CIUPE ALIN  /PUGNA BOGDAN  ROU 3 PESIRIDOU-SOTIR. KAL  / CHATZATRIAN ANITA  GRE  
  - DAESCU COSMIN  / SOARE IULIAN  ROU  - TODOROVIC ANDREA/ RADAK UNA SCG  
   
    JUNIOR MIXED   CADET MIXED  
  1 CAZAZU ALEXANDRU/ MAMALIGA ANDREEA ROU 1 SZOCS HUNOR /HARACI CRISTINA  ROU  
  2 VOINEA RADU/ SAMARA ELIZABETA ROU 2 CREPULJA BOJAN /RADAK UNA SCG  
  3 GABROVSKI PETKO/PETROVA JANA BUL 3 SUBOTIC DRAGAN/TODOROVIC ANDREA  SCG  
  - GEANTA ROBERT/ DODEAN DANIELA ROU - DAESCU COSMIN  /SEBE ANAMARIA   ROU